• Актуальне: Булінг

/Files/images/булинг.jpg

Уповноважена особа закладу освіти з питань попередження насильства та булінгу - Мірошниченко Тетяна Вікторівна, директор.

Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.

Прикметною ознакою булінґу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням.

Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

Форми та види булінгу

Жертви й ініціатори булінгу

Як реагувати на цькування (поради психолога)

Молодші школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих — учителів і батьків. Допомога дорослих дуже потрібна і в будь-якому іншому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю.

Старші діти, підлітки можуть спробувати самостійно впоратись із деякими ситуаціями.

Як впоратися з ситуацією самостійно

· Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

· Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

· Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

· Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.

· Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

Заходи, що проведнені у 2021-2022 н.р.

Тренінг "Стоп булінг!" 8-Д

Тиждень толерантності

Флештайм «Ми проти насилля» в межах Міжнародної акції «16 днів проти насилля»

Просвітницький захід "Булінг у школі" 8-А

Заходи, що проведнені у 2020-2021 н.р.

Виховний захід «Ми дружній колектив»

Акція "Стоп булінг!"

Тренінгове заняття на тему "Стоп булінг: протидія жорстокості та насилля."

Заходи, що проведнені у 2019-2020 н.р.

Акція "Стоп булінг!"18.09.2019

Конференція "Наш заклад - безпечне освітнє середовище" 18.09.2019

Година спілкування "Булінг: моє життя без насильства" 17.09.2019

Всеукраїнський тиждень протидії булінгу 16.09-20.09.2019 року