Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

/Files/images/Джура.jpg

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 11.09.2020 № 1132, абзацу шостого статті 13 Закону України «Про оборону України», Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. № 845 «Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання», Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/2019, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами), у закладі створено шкільний рій "Краяни".

Гра «Джура» проводиться з метою виховання громадян‑патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.

Основні завдання Гри:

- військово-спортивне та національно-патріотичне виховання української молоді на основі козацьких традицій;

- фізичне, соціальне, розумове та духовне виховання української молоді на основі народної педагогіки козацьких морально-світоглядних цінностей;

- вивчення історії визвольних змагань та української військової традиції;

- формування поваги до видатних історичних постатей і подій через вшанування геройського чину всіх борців за незалежність Української держави;

- організація активного дозвілля засобами туризму, краєзнавства, фізкультури і спорту;

- популяризація серед молоді туризму і краєзнавства, військово-прикладних видів спорту, українських національних видів єдиноборств;

- формування і удосконалення навичок та умінь, необхідних захисникові України;

- надання методичної допомоги в самоорганізації дитячих колективів та подальшого впровадження в педагогічну практику учнівського самоврядування.